Előadóink 2024

Süli András

Süli András fesztiválszervező, kulturális menedzser, hobbizenész. Sorsa bizonyos értelemben hat és fél éves korában eldőlt: a szülei némi eszmecserét követően nem nyelvi, hanem zenetagozatra íratták be általános iskolába. Már elsős gimnazistaként belekóstolt a rendezvényszervezésbe: osztálytársaival telházas előadást szerveztek az akkor népszerű Holló Színház társulatnak a Kossuth Gyakorló tornatermébe. A következő években nyakig benne találta magát a gimnáziumi pinceklub, majd egyetemi kulturális programok, gólyatáborok és nemzetközi diákprojektek, később egyre inkább önálló zenei programok szervezésében. Bár diplomát a jog, majd a szociológia területén szerzett, a zene végig intenzíven jelen volt az életében.

Tizenhárom évnyi iskolai kórus mellett, illetve után, több zenekarban is basszusgitározott, időnként régi tanulmányait felidézve zongorázott is. A fesztiválok világa korán megtalálta: pár év lelkes látogatást követően 2001-ben már önkéntesként dolgozott a Vekeri-tónál. A jogi szakvizsga megszerzése után pedig az addigi impulzusszerű kulturális aktivitásokat hivatásbeli fordulat követte: programszervező lett a MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központban, párhuzamosan pedig egyre nagyobb részt vállalt az ekkortájt létrejött Campus Fesztivál zenei és kulturális programjának megszervezéséből. A kétezertízes évek már teljes egészében a kulturális szférában és a zeneiparban találták. 2015-től kezdődően a Campus Fesztivál programigazgatója és a Nagyerdei Víztorony klubprogramjainak szervezője.

Az évek során a színtér számos szegmensébe belekóstolt: részt vett több, önkéntes alapon szerveződő zenei kezdeményezés (Sofar Sounds Debrecen, Pusztahang, Made In Debrecen Fesztivál) alapításában, kipróbálta a zenei menedzsmentet, rendszeresen oktat és pályázatokat, nemzetközi projekteket ír és tart kézben ‒ szoros szakmai kapcsolatba került Debrecen Európa Kulturális Fővárosa címre beadott pályázatával is. Mindemellett az utóbbi években újra megtalálta a kóruséneklést mint a feltöltődés egyik forrását, a Lautitia Kóruscsalád lelkes tagjaként. Nem véletlen, hogy előadásának központi narratíváját is a zene köré fűzi fel: célja megmutatni, hogy a zene és a művészetek hogyan segíthetnek át bennünket, hogyan nyújthatnak kapaszkodót, ha megtorpan az életünk, vagy csak új perspektívákat és motivációt keresünk a mindennapjainkban.

Amikor a zene visz át a túlsó partra

Süli András előadását Amikor a zene visz át a túlsó partra címmel hallhatod.

Előadók 2012-2024